Kontaktinformation
Yrkeshögskolan

Kontaktinformation

Har du frågor och funderingar är du alltid välkommen att kontakta oss!

Besöksadresser

Sankt Lars väg byggnad 45A
222 70 LUND

Turebergsvägen 5, plan 2
191 47 SOLLENTUNA

Kontaktinformation

Växel: 0774-41 41 50

E-post: info@consensum-yh.se

Medarbetare

Verksamhetsledare Yrkeshögskola

Renée Wallin
0774-41 41 50
renee.wallin@consensum.se

Utbildningsledare Lund

Pamela Andreassen
Psykisk ohälsa
046-27 17 778
pamela.andreassen@consensum.se
Lottie Fredriksson
Demens
046-27 17 776
lottie.fredriksson@consensum.se

Utbildningsledare Sollentuna

Annika Bruno Knutsson
Demens
08-120 993 57
annika.bruno.knutsson@consensum.se
Ramona Aronsson
Stödpedagog LSS
08-120 993 51
ramona.aronsson@consensum.se
Anne Wänglund
Psykisk ohälsa
08-120 471 75
anne.wanglund@consensum.se
Gunilla Byrenius
Palliativ vård
08-120 230 49
gunilla.byrenius@consensum.se

Datatekniker

Lasse Nilsson
046-271 77 71
lasse.nilsson@consensum.se
Specialisera dig på det du kan

Specialisera dig på det du kan

Med fördjupade kunskaper och specialistkompetens kan du välja en ny karriär, öka din attraktionskraft på arbetsmarknaden eller bidra till en positiv utveckling och en ökad vårdkvalitet på din nuvarande arbetsplats. Våra utbildningar är på distans och berättigar till studiemedel från CSN.

Läs mer

Skräddarsydda uppdragsutbildningar

Vi skräddarsyr utbildningar för offentliga och privata företag och institutioner. Även våra yrkeshögskoleutbildningar kan anpassas till företagsutbildningar. Vi är lyhörda för era önskemål och behov samt flexibla vad gäller utbildningstakt, utbildningsplats och tidpunkt.

Läs mer